Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but swietlikratuje is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Czerwony Dzień Ratownictwa w Szkole Muzycznej

23 września w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia nauczyciele świetlicy szkolnej we współpracy z wychowawcami edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali dla klas I-III Czerwony Dzień Ratownictwa.

Projekt wpisywał się w Ogólnopolską akcję „Ratujemy i uczymy ratować”, której organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pani Iwona Kucy, koordynator szkolnego programu „Co może Mały Człowiek”  przeprowadziła zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Zarówno uczniowie, jak i pedagodzy podkreślili udział w akcji czerwonym ubiorem.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykonywały ćwiczenia praktyczne stosując poznane elementy ratownictwa.

Szkoła Muzyczna systematycznie organizuje akcje dotyczące bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.  20 października uczniowie naszej szkoły zaprezentują przedstawienie „Na ratunek Mały Książę” wg autorskiego scenariusza, gdzie tytułowy bohater dzięki pomocy życzliwych elfów z planety RR będzie uczył się zasad ratownictwa.  Spektakl obejrzą dzieci ze szkół i z przedszkoli z terenu województwa świętokrzyskiego. Projekt realizowany jest przez świetlicę szkolną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa świętokrzyskiego.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest wartością bezcenną. Kiedy wiemy jak pomóc, nie boimy się działać. Często sprawnie podjęte, właściwe działania, mogą uratować komuś życie. Człowiek, który zna podstawowe zasady pierwszej pomocy nie wpada w popłoch, tyko działa!!! Dlatego ważne jest podejmowanie tego typu inicjatyw, aby każdy mógł  powiedzieć, że z „pierwszą pomocą jesteśmy za pan brat”.{gallery}swietlikratuje{/gallery}