PREZENTACJA ZABYTKOWEGO FORTEPIANU. WIZYTA MINISTRA KULTURY. NIEDZIELA 26 czerwca 2022 r., godz. 18:00

Dzięki wspaniałym darczyńcom 8 listopada 2021 r. do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach trafił zabytkowy - historyczny fortepian niemieckiej marki Kaps (wykonany w Dreźnie, w 1900 roku) z autografami ponad 30-stu wybitnych postaci IX i XX wieku.

Fortepian zakupił na aukcji Pan Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, a następnie podarował go naszej szkole muzycznej. Dar ten jest dla szkoły szczególnie cenny. Pan Poseł Krzysztof Lipiec zakupił i przekazał szkole niespotykaną na aukcjach korespondencję Ludomira Różyckiego i Marii Paruszewskiej.

 Otrzymany instrument wymagał renowacji i oto możemy zaprezentować go w pełnej krasie!

Z tej okazji w niedzielę 26 czerwca 2022 r.o godz. 18:00 w progach naszej szkoły gościliśmy w Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Piotra Glińskiego i wielu Znamienitych Gości.

Wydarzenie to, pięknymi dźwiękami uświetnił Kamil Pacholec, absolwent ZPSM Kielce
i  Finalista XVIII Konkursu Chopinowskiego, który w sali koncertowej wykonał mini recital.