Wielki sukces naszych uczniów z OSM I st. w konkursie z programowania

W dniu 09.06. 2021 r. odbył się finał wojewódzkiego konkursu” Z Panem Scratchem za pan brat- edycja 2021”  w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Wólce Milanowskiej, zorganizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Konkurs objęty został patronatami: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Do finału zakwalifikowało się 3 naszych uczniów z klasy VI b, którzy przed komisją musieli zdać jeszcze jeden egzamin: dokonać publicznej prezentacji własnego projektu na temat: Trzy wynalazki minionego stulecia, które Twoim zdaniem najbardziej zmieniły świat. Uzasadnij swój wybór (multimedialna prezentacja z elementami animacji w programie Scratch 3.0)
Miło nam poinformować , że na 170 uczniów, którzy brali udział z całego województwa świętokrzyskie: tytuł I Laureata otrzymała  Maria Toporek kl. VIB , tytuł II Laureata : Maria Chwastek kl. VI B  i tytuł Finalisty otrzymał Adam Ślewa kl. VI B. Składamy wielkie gratulacje naszym młodym programistom  i życzymy  dalszych sukcesów.