III Wojewódzki Konkurs dla Instrumentów Smyczkowych

III Wojewódzki Konkurs dla Instrumentów Smyczkowych
Kielce, 24.04.2017 r.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA: SKRZYPCE

GRUPA I

I NAGRODA (ex aequo):
KINGDOM
OLIVER  (skrzypce)
Akademia Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki” w Kielcach, naucz.: Maria Wieleńska

NOWAK ALAN  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Grzegorz Warzecha

II NAGRODA (ex aequo):
MAZUR
KAMIL  (skrzypce)
Akademia Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki” w Kielcach, naucz.: Andrzej Zuzański

IDZIK FRANCISZEK  (skrzypce)
Akademia Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki” w Kielcach, naucz.: Maria Wieleńska

III NAGRODA (ex aequo):
KAMIŃSKI
MATEUSZ  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Grzegorz Warzecha

KOMODOŁOWICZ KORNELIA  (skrzypce)
Akademia Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki” w Kielcach, naucz.: Maria Wieleńska

WYRÓŻNIENIA:
BARTOLIK
IGA  (skrzypce)
Akademia Młodych Talentów „Małe Skrzypeczki” w Kielcach, naucz.: Maria Wieleńska

BUDZIŃSKA ALEKSANDRA  (skrzypce)
PSM I st. w Ostrowcu Świętokrzyskim, naucz.: Magdalena Pałgan


GRUPA II

I NAGRODA (ex aequo):
BAŁAGA MACIEJ  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Anna Szymańska

WIELEŃSKA ANNA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Grzegorz Warzecha

II NAGRODA (ex aequo):
GAŁĘZOWSKA
PATRYCJA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Kamil Powrózek

ŚLĄZAK ANNA  (skrzypce)
Społeczna SM I st. im. Wł. Szpilmana w Łodzi, naucz.: Janusz Karpiński

TARASEK ZOFIA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ludmiła Worobec-Witek

III NAGRODA (ex aequo):
CHWASTEK
MARIA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Maurycy Florek

HODUR MILENA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ludmiła Worobec-Witek

LISOWSKA WERONIKA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Maria Miłkowska

WYRÓŻNIENIA:
JASIOROWSKA
KATARZYNA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Anna Szymańska

DZIEDZIC JULIA  (skrzypce)
SM I st. ZDZ w Kielcach, naucz.: Iwona Trątnowiecka

MISZCZYK MARTYNA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Kamil Powrózek

WITKOWICZ ZUZANNA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Maria Miłkowska


GRUPA III

I NAGRODA:
LACH
ANTONINA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Maria Cywicka

II NAGRODA (ex aequo):
CYWICKA
ANNA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ludmiła Worobec-Witek

STRZELEC ANNA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Kamil Powrózek

URBAŃSKA PATRYCJA  (skrzypce)
Społeczna SM I st. im. Wł. Szpilmana w Łodzi, naucz.: Janusz Karpiński

III NAGRODA (ex aequo):
TABISZEWSKA
ALICJA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Anna Szymańska

TRZEBIŃSKI MAKSYMILIAN  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Anna Szymańska

GRUPA IV

I NAGRODA (ex aequo):
FLOREK
JAKUB  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Maurycy Florek

SZCZAKOWSKA JULIA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Kamil Powrózek

II NAGRODA (ex aequo):
BUJAK
MARTA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ludmiła Worobec Witek

KLOC MAGDALENA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Kamil Powrózek

III NAGRODA:
KOWALCZYK
MARCELA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ludmiła Worobec Witek

WYRÓŻNIENIE:
JOPKIEWICZ
DARIA  (skrzypce)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Agnieszka Mróz


KATEGORIA: ALTÓWKA, WIOLONCZELA, KONTRABAS

GRUPA I/II

I NAGRODA:
STACHERA
MARIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

II NAGRODA (ex aequo):
BARAŃSKA
MARIA  (wiolonczela)
PSM I st. im. F. Rybickiego w Starachowicach, naucz.: Anna Czarnomska-Połomka

NIEDOCHODA NATALIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Jacek Hodur

III NAGRODA:
RUT JULIA  (wiolonczela)
PSM I st. w Końskich, naucz.: Ewa Kucypera

WYRÓŻNIENIA:
ŁAZOWSKA
MAJA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Jacek Hodur


GRUPA III

I NAGRODA (ex aequo):
KOŁODZIEJ
JULIA  (altówka)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Anna Lenckowska

LESIAK MICHALINA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

MATERNY AMELIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Jacek Hodur

PIWOWARSKA MAJA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

II NAGRODA (ex aequo):
BUKOWSKA
ANTONINA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ewa Dobrowolska

GRZEJSZCZYK NATALIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Jacek Hodur

KASPRZYK MARTA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

KUCHARSKA JULIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

III NAGRODA (ex aequo):
KOT
TATIANA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ewa Dobrowolska

LIS DAWID  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ewa Dobrowolska

SAFIAN ADRIANNA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Jacek Hodur

WYRÓŻNIENIE:
SMĘDRA
ALEKSANDRA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Jacek Hodur


GRUPA IV

I NAGRODA (ex aequo):
JAWORSKA
ANNA  (kontrabas)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Krzysztof  Błaszkiewicz

BLICHARZ JUSTYNA  (wiolonczela)
PSM I st. im. F. Rybickiego w Starachowicach, naucz.: Anna Czarnomska-Połomka

JEZIORSKI REMIGIUSZ  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

RUCIŃSKA WIKTORIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Agnieszka Tomaszewska-Jasiak

II NAGRODA (ex aequo):
IWAN
ALEKSANDRA  (altówka)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Anna Lenckowska

CHMIEL ALICJA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Przemysław Wierzba

ŁUBIANKA ZOFIA  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Agnieszka Tomaszewska-Jasiak

III NAGRODA (ex aequo):
ZAPAŁA
ADRIAN  (kontrabas)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Krzysztof Błaszkiewicz

JAWORSKI MARCIN  (wiolonczela)
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach, naucz.: Ewa Dobrowolska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



Organizatorem Konkursu jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach

Cele:
Prezentacja osiągnięć artystycznych uczniów
Zdobywanie doświadczenia estradowego
Wymiana doświadczeń pedagogicznych

Konkurs odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. w siedzibie ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach (ul. Wojewódzka 12).


Regulamin Konkursu:

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I stopnia cyklu 6-letniego i 4-letniego w specjalności: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas.
  2. Każdą szkołę biorącą udział Konkursie może reprezentować dowolna liczba uczestników.
  3. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie:
    - skrzypce
    - altówka, wiolonczela i kontrabas.
  1. Przesłuchania uczestników odbywać się będą w następujących grupach:
    - grupa 1 – klasa I
    - grupa 2 – klasa II + I mł.
    - grupa 3 – klasa III i IV + II mł.
    - grupa 4 – klasa V i VI + III i IV mł.
  1. Wymagania programowe:

    - dla grupy 1
  • skrzypce – dwa utwory dowolne z towarzyszeniem fortepianu;
  • altówka – dwa utwory dowolne z towarzyszeniem fortepianu;
  • wiolonczela, kontrabas – dwa utwory dowolne z towarzyszeniem fortepianu.

    - dla grup 2, 3 i 4
  • skrzypce – utwór dowolny z towarzyszeniem fortepianu, I lub III część koncertu;
  • altówka – utwór dowolny z towarzyszeniem fortepianu, I lub III część koncertu;
  • wiolonczela – utwór dowolny z towarzyszeniem fortepianu, szybka część sonaty;
  • kontrabas – gr 2,3 – dwa dowolne utwory; gr 4 – miniatura, szybka część sonaty.
  1. Program należy wykonać z pamięci.
  2. Organizator nie zapewnia akompaniatora.
  3. Jury zostanie podzielone na dwie komisje odpowiednie dla poszczególnych kategorii.
  4. W skład Jury wchodzą nauczyciele uczestników Konkursu (pedagog nie ocenia własnego ucznia).
  5. Przewodniczącymi poszczególnych komisji będą:
    dr Magdalena Kling-Fender (OSM I i II st. oraz AM w Łodzi) – w kategorii: skrzypce;
    dr Robert Fender (OSM I i II st. oraz AM w Łodzi) – w kategorii: altówka, wiolonczela, kontrabas.
  1. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.
  2. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymują dyplomy uczestnictwa oraz upominki, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.
  3. Liczbę laureatów ustala Jury.
  4. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie zgłoszenia w terminie do 3 kwietnia 2017 r. poprzez formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na szkolnej stronie internetowej muzyczna.kielce.pl od 1 marca.
  5. Organizator ustala wpisowe w wysokości 60 złotych od uczestnika.
  6. Wpłaty należy dokonać na rachunek bankowy:
    Rada Rodziców przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach
    Konto: Bank Ochrony Środowiska S.A.
    46 1540 1014 2058 7321 4148 0001
  1. Wpisowe nie podlega zwrotowi.
  2. Uczestnicy Konkursu przyjeżdżają na koszt własny.
  3. Kartę zgłoszenia z kopią dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty należy przesłać na adres mailowy: sekretariat@muzyczna.kielce.pl z dopiskiem: „III Wojewódzki Konkurs dla Instrumentów Smyczkowych + nazwisko uczestnika”.
  1. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 3 kwietnia 2017 r.

 Wszelkich dodatkowych informacji udziela Sekretariat ZPSM w Kielcach.