Konkursy organizowane przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych:

noclegi BAZA NOCLEGOWA

IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz dla UCZNIÓW szkół muzycznych

W dniach 23-26 listopada 2020 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego
w Kielcach zaplanowano przeprowadzenie IX Konkursu Wokalnego im. K. Jamroz dla uczniów szkół muzycznych.

Czytaj więcej...

V Mały Festiwal Formy Sonatowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Festiwalu Formy Sonatowej dla uczniów klasy fortepianu SM I stopnia z województwa świętokrzyskiego, który odbędzie się w dniu 22 maja 2020r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im Ludomira Różyckiego w Kielcach.

Czytaj więcej...

III Konkurs Etiud Klas Skrzypiec I st. ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

Nagrody przyznane w III Szkolnym Konkursie Etiud dla klas skrzypiec I stopnia 25.02.2020:

 

W grupie I:

 

Czytaj więcej...

Przesłuchania CEA dla uczniów sm II s. (wiolonczela, kontrabas) - MAKROREGION I - Kielce, 27-28.02.2020

Uprzejmie informujemy, że Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach został wyznaczony przez Centrum Edukacji Artystycznej do współorganizowania regionalnych przesłuchań uczniów (solistów) szkół muzycznych II st. klas wiolonczeli oraz kontrabasu.
Przesłuchania te dotyczą szkół z makroregionu I, to jest z województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Czytaj więcej...

V Woj. Konkurs Solfeżowy dla klas III OSM i PSM I st. cyklu 6-letniego

Czytaj więcej...

V Świętokrzyski Festiwal Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II stopnia, Kielce 5-8 marca 2020


WYNIKI

 



REGULAMIN
- zachęcamy do zapoznania się


UWAGA! - osoby, które zgłosiły udział w Festiwalu i do dnia 20 lutego 2020 nie uiszczą opłaty wpisowej zostaną wycofane z listy uczestników, w ich miejsce zostaną uwzględnione osoby z listy rezerwowej.

 

HARMONOGRAM FESTIWALU -BLACHA - DRZEWO

5 marca - czwartek                                        

godz. 9:00-17:30 - przesłuchania konkursowe (blacha II st.)  - sala koncertowa ZPSM Kielce                                        

godz. 19:00 ogłoszenie wyników grupy II-giej w kategorii 1 i 2 - koncert laureatów                                                              

6 marca - piątek                                             

godz. 9:30-16:00 przesłuchania konkursowe (blacha I st.) - sala koncertowa ZPSM Kielce                                             

godz. 18:00 ogłoszenie wyników grupy I-szej w kategorii 1 i 2 - koncert laureatów
                                      

7 marca - sobota                                            

godz. 8:30-18:00 przesłuchania konkursowe (drzewo I st.) - sala koncertowa ZPSM Kielce                                           

godz. 18:00-18:40 przesłuchania konkursowe (drzewo II st.)                                      

godz. 19:30 ogłoszenie wyników grupy I-szej w kategoriach 3, 4 i 5 - koncert laureatów   
                  

8 marca - niedziela                                        

godz. 8:30-17:40 przesłuchania konkursowe (drzewo II st.)  - sala koncertowa ZPSM Kielce                                         

godz. 19:00 ogłoszenie wyników grupy II-giej w kategoriach 3, 4 i 5 - koncert laureatów
                           

godz. 17:00 KONCERT Brass Collegium (Levoca) - DOM KULTURY we Włoszczowie Filia w Kurzelowie (wstęp wolny)          
                       

9 marca - poniedziałek                                

godz. 18:00 KONCERT Brass Collegium (Levoca) - DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach


PRÓBY AKUSTYCZNE (trwające wyłącznie minimum niezbędne do wyczucia akustyki) na sali koncertowej
możliwe będą :
- przed rozpoczęciem przesłuchań danego dnia dla osób grających w pierwszej grupie tego dnia
   oraz
- w każdej przerwie dla uczniów grających bezpośrednio po niej.

Każda szkoła w dniu, w którym jej podopieczni występują w Konkursie, otrzyma do dyspozycji w wyznaczonym czasie salę lekcyjną.

OŚWIADCZENIE dot. DANYCH OSOBOWYCH

Wpisowe
(120 zł dla uczniów ze szkół I stopnia, a 150 zł dla uczniów szkół II stopnia)

należy wpłacać od dnia 1 stycznia 2020 r. na konto:

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach Wojewódzka 12, 25-536 Kielce

nr 89 1010 1238 0815 1713 9800 0000

z dopiskiem: dęte 2020 + imię i nazwisko uczestnika.


SKŁAD JURY:


KOMISJA DLA INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH

prof. zwycz. Jerzy Kotyczka (obój) - Akademia Muzyczna w Krakowie (przewodniczący)

mgr Adrianna Lis (flet) – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach

dr hab. Robert Stefański (klarnet) – Akademia Muzyczna w Łodzi

dr Alina Mleczko (saksofon) - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku


KOMISJA DLA INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH

prof. dr hab. Wacław Mulak (trąbka) – Akademia Muzyczna w Krakowie (przewodniczący)

mgr Wladimir Tomkov (trąbka) - Szkoła Artystyczna w Lewoczy (Słowacja)

mgr Maryla Limanowska (waltornia) - Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie, Filharmonia Częstochowska

mgr Krzysztof Mucha (tuba) - Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu






Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II stopnia, który odbędzie się w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
w Kielcach, w dniach 5-8 marca 2020 r.



Zgłoszenia w formie elektronicznej można przesyłać (za wyjątkiem powyżej wymienionych kategorii) do dnia 1 lutego 2020 r. równocześnie przesyłając OŚWIADCZENIE dot. DANYCH OSOBOWYCH na adres dete@muzyczna.kielce.pl. 




UWAGA!!!
W KATEGORII 5 GRUPA II (obój, fagot - SM II stopnia)KONIEC NABORU od 14.01.2020, godz. 19:00 wyczerpany limit miejsc

- W KATEGORII 4 GRUPA II (saksofon, klarnet - SM II stopnia)KONIEC NABORU od 16.01.2020, godz. 9:30 wyczerpany limit miejsc

W KATEGORII 3 GRUPA II (flet) - SM II stopnia) - KONIEC NABORU od 17.01.2020, godz. 10:00 wyczerpany limit miejsc

- W KATEGORII 2 GRUPA II (puzon, waltornia, tuba)KONIEC NABORU od 17.01.2020, godz. 10:00 wyczerpany limit miejsc
- W KATEGORII 1 GRUPA II (trąbka, eufonium - SM II stopnia)KONIEC NABORU od 27.01.2020, godz. 18:00 wyczerpany limit miejsc

- W KATEGORII 1 GRUPA I (trąbka, eufonium - SM I stopnia)KONIEC NABORU od 31.01.2020, godz. 10:30 wyczerpany limit miejsc

 


PROSIMY NIE PRZYSYŁAĆ ZGŁOSZEŃ I WPŁAT NA WW KATEGORIE i GRUPY - zgłoszenia przesłane po ww datach i godzinach nie będą uwzględniane, a wpłaty zostaną zwrócone


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 


 

II WOJEWÓDZKI KONKURS SOLFEŻOWY

Laureaci

II Wojewódzkiego Konkursu Solfeżowego

dla uczniów szkół muzycznych I stopnia

Czytaj więcej...

WSZYSTKIE KONKURSY

UWAGA  - dotyczy wszystkich konkursów!

Zgłoszenie na konkurs (każdy) będzie uwzględniane, jeśli RÓWNOCZEŚNIE z nim zostanie przesłana zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

IV Mały Festiwal Formy Sonatowej

IV MAŁY FESTIWAL FORMY SONATOWEJ

10.05.2019. PIĄTEK

SALA KAMERALNA ZPSM KIELCE

PRZESŁUCHANIA 9:15-14:30


        








HARMONOGRAM:            

09:00-09:15 Powitanie

09:15-10:00 Przesłuchanie I grupy

10:15-11:30 Przesłuchanie II grupy

11:45-13:30 Przesłuchanie III grupy

13:45-14:00 Przesłuchanie IV grupy

14:00-14:30 Przesłuchanie V grupy

14:45   Warsztaty „Zagraj swoją wariację-improwizacje fortepianowe dla początkujących” –poprowadzi P. A. Lipińska

16:00 Ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów i nagród

W trakcie trwania Festiwalu walczymy również o dyplom laureata publiczności.

 

Czytaj więcej...

KONKURS NA SZKOLNY DZWONEK

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE EX AEQUO
Wojciech Wojciechowski klasa II OSM II st.
Maria Durnaś klas VA OSM I st.

II MIEJSCE
Martyna Cichoń klasa VA OSM I st.

Wręczenie nagród podczas wykładu i koncertu 29.03.2019r. o godz. 15:30 w sali koncertowej
Gratulujemy i zapraszamy

Czytaj więcej...

Wyniki Konkursu z kształcenia słuchu

GODŁO

PUNKTACJA

NAGRODY/WYRÓŻNIENIA

FORTEPIAN

117

I MIEJSCE

SAKSOFON

115,5

II MIEJSCE

ALTÓWKA

112

III MIEJSCE   

TRĄBKA

111,5

III MIEJSCE

 

 

 

OBÓJ

103

WYRÓŻNIENIE

FIDEL

101,5

WYRÓZNIENIE

KLARNET

101

WYRÓZNIENIE

 

 

 

VIOLA

90

 

FAGOT

89

 

MANDOLINA

84,5

 

KONTRABAS

81,5

 

ORGANY

74,5

 

PUZON

67,5

 

HARFA

63,5

 

WALTORNIA

61

 

LUTNIA

56,5

 

SKRZYPCE

55

 

KLAWESYN

28

 

 

LAUREACI XI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z KSZTAŁCENIA SŁUCHU

I MIEJSCE – MAKSYMILIAN TRZEBIŃSKI     ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

II MIEJSCE – DAWID AUGUSTYN                 PSM im. K. Szymanowskiego w Prudniku

III MIEJSCE – DARIA MRÓZ                         ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

III MIEJSCE – MARTA GARSTKA                  ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

 

WYRÓŻNIENIE - MARIA STACHERA                ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

WYRÓŻNIENIE – ZUZANNA WITKOWICZ       ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

WYRÓŻNIENIE – MAJA WALUSIŃSKA             ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

 

HARMONOGRAM konkursu z kształcenia słuchu

Harmonogram XI Wojewódzkiego Konkursu z Kształcenia Słuchu

Kielce, 8 lutego 2019 r.

ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

SALE AII55, AII56  (II piętro segmentu A)

godzina

 

10.45

Przywitanie uczestników, losowanie godeł/miejsc

11.00

Część pisemna konkursu (około 60 minut)

12.30

Koncert w wykonaniu uczniów ZPSM w Kielcach (Wydział Rytmiki)

15.00

Ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów i nagród  uczestnikom

15.30

Konferencja nauczycieli – omówienie wyników, analiza prac konkursowych

 

Wojewódzkie Przesłuchania Uczniów Klas Instrumentów Dętych szkół muzycznych I stopnia

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY PRZESŁUCHAŃ

UWAGA!


WSZYSCY NAUCZYCIELE INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH, KTÓRYCH UCZNIOWIE BIORĄ UDZIAŁ W PRZESŁUCHANIACH BĘDĄ CZŁONKAMI KOMISJI OCENIAJĄCEJ TĘ GRUPĘ INSTRUMENTÓW.

Zebranie organizacyjne komisji dla instrumentów dętych drewnianych - godz. 8:30, sala koncertowa
Zebranie organizacyjne komisji dla instrumentów dętych blaszanych - godz. 10:30, sala kameralna



Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkich Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych szkół muzycznych I stopnia

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ - Kameralne Zespoły Dęte

Uprzejmie informujemy, że Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Kameralnych Zespołów Dętych dla Uczniów szkół muzycznych II stopnia, organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej. 

Konkurs odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2019 r. w ZPSM w Kielcach, ul. Wojewódzka 12.  HARMONOGRAM PRÓB i PRZESŁUCHAŃ

Oceny Uczestników Konkursu dokona Jury, powołane przez Dyrektora CEA, w następującym składzie:

1) dr hab. Paweł Gusnar - saksofon - UMFC Warszawa - przewodniczący

2) dr hab. Roman Widaszek - klarnet - AM Katowice, Krakowskie Trio, Kwintet Dęty

3) dr Jan Krzeszowiec - flet - AM Wrocław, NFM Wrocław, LutosAir Quintet

4) prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk - puzon - AM Kraków, NOSPR

5) dr Tomasz Bińkowski - waltornia - UMFC Warszawa, TWON Warszawa, Gruppo di Tempera


ZGŁOSZENIA, wypełnione CZYTELNIE, najlepiej komputerowo, wraz ze ZGODĄ na przetwarzanie

danych osobowych należy przesyłać do dnia 10 marca 2019 r.:

 
- pocztą na adres ZPSM w Kielcach, ul. Wojewódzka 12, 25-536 Kielce   

   
lub

- e-mailem (skan wypełnionego, podpisanego i opieczętowanego zgłoszenia) na

adres: anna.wojciechowska@muzyczna.kielce.pl, wpisując w tytule wiadomości:

KONKURS CEA 2019 - IMIĘ NAZWISKO uczestnika - ZGŁOSZENIE+ZGODA


U W A G A !
Uczestnicy zobowiązani są przesłać pocztą (na adres ZPSM w Kielcach) kopie materiału nutowego prezentowanego programu.
Na kopercie zawierającej nuty należy dopisać nazwę zespołu i szkoły, którą zespół reprezentuje.
Nuty można przesłać w jednej kopercie, łącznie ze zgłoszeniem i zgodą na przetwarzanie danych osobowych. 


REGULAMIN KONKURSU


VIII edycja Konkursu i Festiwalu Gitara Viva!


LAUREACI gr. 3 solistów i gr. 2 zespołów




LAUREACI gr. 2 solistów i gr. 1 zespołów 




LAUREACI gr. 1




SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ


Pragniemy zaprosić Państwa na VIII edycję Konkursu i Festiwalu Gitara Viva!, która odbędzie się w dniach 24 - 27 marca 2019 roku, w Kielcach w siedzibie ZPSM im. L. Różyckiego przy ul. Wojewódzkiej 12.


Czytaj więcej...

II Konkurs Etiud Klas Skrzypiec ZPSM im. L. Różyckiego I stopnia

II Konkurs Etiud  Klas Skrzypiec ZPSM im. L. Różyckiego I stopnia
w Kielcach

 

REGULAMIN

Czytaj więcej...

IV woj. konkurs solfeżowy dla klas III OSM i PSM I st. (cykl 6-letni)

Konkurs rozpocznie się o godz. 9,00 ! - przepraszamy za zmianę godziny.


REGULAMIN

1. Organizatorem Konkursu jest Sekcja Przedmiotów Ogólnomuzycznych ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach.


2. Konkurs odbędzie się 29 marca 2019 r. o godz.9,00 w s. A I 38 ZPSM.
3. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów kl. III OSM i PSM I st. ( max 3 uczniów z każdej szkoły).
4. Każdy uczestnik wpłaca wpisowe w wysokości 30 zł. Wpisowe nie podlega zwrotowi. Wpłaty należy dokonać na konto:
Rada Rodziców przy ZPSM w Kielcach Bank Ochrony Środowiska S.A. nr konta: 46 1540 1014 2058 7321 4148 0001 w tytule „ Konkurs solfeżowy dla kl. III OSM i PSM I st.”
5. Jury powołane przez organizatorów przyzna nagrody i wyróżnienia. Decyzje jury są ostateczne i niepodważalne.
6. Każdy z uczestników Konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa.
7. Koszty pobytu i dojazdu pokrywają uczestnicy Konkursu.
8. Zgłoszenia uczestników wraz z potwierdzeniem wpłaty na Konkurs należy przesłać do dnia 28 lutego 2019 r. drogą elektroniczną lub listownie na adres:
ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach ul. Wojewódzka 12, 25- 536 Kielce, fax: 41-368-26-25 e-mail: sekretariat@muzyczna.kielce.pl

Bliższych informacji udziela : Jolanta Bańbura tel. 784 634 183, e-mail jbanbura@vp.pl

ZADANIA KONKURSOWE:
1. Wykonanie głosem ( solmizacją lub literowo): - jednej, wylosowanej z 3 przygotowanych melodii z taktowaniem ( w tonacjach: G- dur, F- dur, D- dur) - odpowiedniej gamy( do wylosowanej melodii) z taktowaniem na 4 oraz triady harmonicznej z taktowaniem na 3.
2. Wykonanie z pamięci głosem (solmizacją lub literowo) przygotowanej melodii w tonacji a- moll w metrum 6/8 z taktowaniem ( z towarzyszeniem fortepianu).
3. Wykonanie głosem ( solmizacją lub literowo) melodii w tonacji C-dur z taktowaniem lub stukaniem pulsu ćwierćnutowego.
4. Wykonanie głosem ( na sylabie „la”) dwóch następników w tonacjach: C- dur i a- moll do poprzedników zaśpiewanych przez nauczyciela.
5. Wykonanie ćwiczenia rytmicznego z zastosowaniem tataizacji oraz taktowania.

Kolejność wejścia na przesłuchanie konkursowe poprzedzona będzie losowaniem numerów. Dla uczniów przygotowujących się będzie do dyspozycji sala z dostępem do instrumentu (wybrane dzwonki tubowe). Zadania konkursowe do przygotowania przez uczestników (nr 1 i nr 2) będą przesłane do szkół muzycznych 2 tygodnie przed terminem konkursu. Zadania nr 3 i nr 5 uczestnicy konkursu wykonają po krótkim zapoznaniu się z nimi (max 7 minut dla każdego ucznia). Zadanie nr 4 uczestnicy wykonają a' vista.

zadania do samodzielnego przygotowania przez uczniów - do pobrania

Karta zgłoszenia - do pobrania

XI Woj. Konkurs Kształcenia Słuchu dla uczniów szkół muzycznych I stopnia

Regulamin
XI Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu
Dla uczniów szkół muzycznych I stopnia
Organizowanego przez ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach

Czytaj więcej...

II Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. prof. Mirosława Niziurskiego Szkół Muzycznych I i II stopnia - Kielce, 1-2 marca 2019

II Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. prof. Mirosława Niziurskiego dobiegł końca.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Festiwalu i serdecznie gratulujemy Laureatom
i Wyróżnionym.
 smile

WYNIKI





RAMOWY HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH
      
HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY

PIĄTEK 1 marca 2019 KOMISJA I  (grupy: 1, 2, 5, cz. 3)   SALA KAMERALNA                   

  • 9:00 - 10:00 przesłuchania konkursowe gr. 1

10:00-10:15 przerwa                                

  • 10:15-11:45 przesłuchania konkursowe gr. 2

11:45-12:00 przerwa                            

  • 12:00-13:00 przesłuchania konkursowe c. d. gr. 2

13:00-13:45 przerwa obiadowa            

  • 13:45-14:30 przesłuchania konkursowe gr. 5
  • 14:30-16:00 przesłuchania konkursowe gr. 3

16:00-16:15 przerwa                            

  • 16:15-17:30 przesłuchania konkursowe cz. gr. 3                                                                       

PIĄTEK 1 marca 2019 KOMISJA II (grupy: 8, 7, 9)   SALA KONCERTOWA                                                                     

  • 09:00-11:00 przesłuchania konkursowe gr. 8

11:00-11:15 przerwa                           

  • 11:15-12:45 przesłuchania konkursowe gr. 7

12:45-13:45 przerwa obiadowa            

  • 13:45-15:45 przesłuchania konkursowe gr. 9     
15:45-16:00 przerwa obiadowa                      
  • 16:00-17:30 przesłuchania konkursowe gr. 9  c. d.                                                                           

godz. 19:00 KONCERT INAUGURACYJNY pod tytułem BARWY ZIEMI - GŁOSY NATURY

Wykonawcy:  Zbigniew Wałach – skrzypce, gajdy, instrumenty pasterskie, śpiew                                      

                       Wojciech Golec – akordeon                                      

                       Marcin Żupański – klarnet basowy, saksofon sopranowy, djembe                                        

SALA KONCERTOWA – WSTĘP WOLNY

SOBOTA 2 marca 2019 KOMISJA I (c. d. gr. 3,  gr. 4)    SALA KAMERALNA                                                                                                 

  • 09:00-11:00 przesłuchania konkursowe c. d. gr. 3

11:00-11:30 przerwa                            

  • 11:30-13:30 przesłuchania konkursowe gr. 4

13:30-14:30 przerwa obiadowa       

SOBOTA 2 marca 2019 KOMISJA II (grupy 10, 9, 6)   SALA KONCERTOWA                                                                                  
  • 09:00-10:30 przesłuchania konkursowe gr. 10

10:30-11:00 przerwa                            

  • 11:00-12:15 przesłuchania konkursowe gr. 9
12:15-13:00 przerwa obiadowa    
  • 13:00-14:30 przesłuchania konkursowe gr. 9
                                                                           

      godz. 10:00    SALA A II 62                                                   

      Wykład nt. "Nauczanie początkowe gry na akordeonie na podstawie Przybornika pierwszoklasistki Mai A."                                                                                               prof. zw. dr hab. Jerzy Mądrawski                         

godz. 17:00  ROZDANIE NAGRÓD - KONCERT LAUREATÓW



Gorąco zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym

im. prof. Mirosława Niziurskiego dla Szkół Muzycznych I i II stopnia.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-2.03.2019 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych
w Kielcach.

Czytaj więcej...

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY im. Maurycego Moszkowskiego "PER ASPERA AD ASTRA" Kielce 17-23 maja 2019 r.


PODSUMOWANIE-WYNIKI









UWAGA !

gr. B zaczyna przesłuchania 20 maja 2019 od godz. 15:30 ,

próby od 14:10


WYNIKI gr. C i D


WYNIKI gr. B


OSOBY z gr. C i D występujące w KONCERCIE LAUREATÓW



WYNIKI gr. A



KONCERT LAUREATÓW gr. A



LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH DO II ETAPU



HARMONOGRAM II etapu PRZESŁUCHAŃ (grupy C i D) oraz gr B 20.05.2019



HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ/COMPETITION SCHEDULE


Udział w Konkursie NIE WYMAGA wniesienia opłaty wpisowej.  
REGULAMIN

Organizatorami Konkursu są:
  • Departament Szkolnictwa Artystycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Centrum Edukacji Artystycznej
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
  • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach

Konkurs rozpocznie koncert inauguracyjny, który zabrzmi 17 maja 2019 r.

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w dniach
18-21 maja 2019 r. w Sali Koncertowej ZPSM,
ul. Wojewódzka 12.


Koncert Finałowy Laureatów oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 23 maja 2019 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej.

KONKURS JEST CZŁONKIEM FUNDACJI Alink-Argerich.


Instrumentem konkursowym jest fortepian koncertowy firmy „Steinway & Sons".

Laureaci nagród wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej.


Zgłoszenia (WYŁĄCZNIE ELEKTRONICZNE) można dokonać w terminie do dnia 28 kwietnia 2019 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY / ENTRY FORM

Jednocześnie osoby zgłaszające swój (lub dziecka/podopiecznego) udział w Festiwalu zobligowane są do wydrukowania OŚWIADCZENIA dotyczącego przetwarzania danych osobowych, wypełnienia go i przesłania pocztą na adres ZPSM w Kielcach lub e-mailem (skan podpisanego oświadczenia) na adres: moszkowski@muzyczna.kielce.pl

 


 

PRZESŁUCHANIA CEA SKRZYPCE, ALTÓWKA, KIELCE 28-30 listopada 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach został wyznaczony przez Centrum Edukacji Artystycznej do współorganizowania regionalnych przesłuchań uczniów (solistów) szkół muzycznych I st. klas skrzypiec oraz altówki.

UWAGA!

W związku z duża liczbą uczestników przesłuchania będą trwały 4 dni, termin ich przebiegu został wydłużony do 1 grudnia 2018 r.

HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ


Przesłuchania będą miały miejsce w dniach 28, 29, 30 listopada i 1 grudnia 2018 r. w siedzibie ZPSM w Kielcach, ul. Wojewódzka 12.

Zgodnie z określonymi przez CEA Zasadami Organizacji Przesłuchań, każda szkoła muzyczna objęta przesłuchaniami ma obowiązek skierować na przesłuchania jednego ucznia każdego nauczyciela danej specjalności (szkoły typują uczniów na podstawie opracowanych przez siebie kryteriów).

Przesłuchania solistów obejmują uczniów klas:

  • VI cyklu 6 letniego PSM,
  • IV cyklu 4 letniego PSM,
  • VI OSM I st.

Regulamin oraz wymagania programowe dostępne są na stronie www.cea-art.pl w zakładce PRZESŁUCHANIA 2018/2019.

Czytelnie wypełnione (najlepiej komputerowo) OŚWIADCZENIE i KARTĘ ZGŁOSZENIA, opatrzoną pieczęcią szkoły oraz  podpisem i pieczątką dyrektora szkoły należy przesłać w formie załącznika na adres e-mail: skrzypcowy@muzyczna.kielce.pl w nieprzekraczalnym terminie do 5 listopada 2018 r.

W tytule wiadomości prosimy wpisać „ZGŁOSZENIE-PRZESŁUCHANIA CEA 2018”